כסף| חיסכון| להרוויח כסף|
כאן תקראו מדוע הוקם האתר
חזרה לדף הבית
אתרים וקישורים מומלצים
יצירת קשר עם מפעיל האתר
סרטי וידאו בנושאי פיתוח אישי
הפורומים שלנו בהם תוכלו לכתוב בנושאים שונים ולהציע הצעות שונות
כאן תלמדו כיצד להרוויח כסף מכל מיני מקורות באינטרנט.
כאן תלמדו כיצד לחסוך כסף בכל מיני דרכים
 
Google

 

 

 

 

 

 

 

 

כסף פלוס

מאת יורם רזניהול כסף

אנשים רבים מתייחסים לכסף שלהם בצורה לא מספיק טובה. כלומר – הם מסתכלים על הטווח הקצר – שבוע, חודש, מקסימום שנה ולא דואגים לרווחתם בטווח הארוך – בעוד כמה שנים וביציאה לגמלאות. לא צריך תואר במשפטים או קבוצה תומכת של רואי חשבון בשביל להבין שלא מספיק להישאר מאוזנים בסוף החודש. חשוב גם לדאוג לחסכון שישמש אותנו בימים שבהם כבר לא נוכל להשתכר כבעבר. איך עושים את זה?

קרן פנסיה – כל מעסיק מחויב, על פי חוק, לפתוח לכם קרן פנסיה ולהפריש אליה, בשיתופכם, אחוז מסוים מהשכר שלכם. ישנם מעסיקים שפותחים את קרן הפנסיה המינימלית המחויבת בחוק, אבל ישנם גם כאלו שמוכנים ללכת לקראת העובד ולפתוח לו ביטוח מנהלים מרשים. אם יש אפשרות כזו, בררו עם המעסיק שלכם כמה רחוק הוא מוכן ללכת עם העניין. הכספים שנאגרים בקרן הפנסיה או בביטוח המנהלים יעזרו לכם לצלוח את ימי הפרישה לגמלאות בבטחה מבלי לדאוג לרווחתכם.

קרנות השתלמות – קרן השתלמות היא קופת גמל מיוחדת שרווחיה פטורים ממס רווחי הון. בתום שש שנים מיום שנפתחה הקרן אפשר לפדות את הכסף שנאגר בה. רוב השכירים פותחים קרן השתלמות באמצעות המעסיק, ממש כמו קרן פנסיה. אם המעסיק שלכם לא מוכן לפתוח עבורכם קרן השתלמות תוכלו לעשות זאת לבד ולהפריש אליה איזשהו סכום חודשי קבוע. בתום שש שנים תוכלו לפתוח את הקרן ולפדות את הכסף שבה לכל מטרה.

בגדול, קרן השתלמות נפתחת כאמור אחרי 6 שנים. אם אתם רוצים לפתוח אותה לפני כן תוכלו לעשות זאת לצורכי לימודים או כאשר הגעתם לגמלאות. אם חס וחלילה תמותו, המוטבים שלכם יוכלו ליהנות מכספי הקרן בכל עת שיבחרו.

אם אתם מחזיקים בכמה קרנות, החוק קובע כי ברגע שאחת מותרת לפדיון, כך גם כל אחיותיה. עוד קובע החוק, כי המעבר בין הקרנות יהיה חלק ונוח ולא ייקח יותר משבוע וכי תנאי קרן אחת יישמרו בשנייה.

אם תרצו הסבר נוסף ומקיף תוכלו להיכנס לסניף בנק הפועלים הקרוב לביתכם ולהיוועץ ביועץ ההשקעות של הבנק.

יש לי קשר עם בית השקעות פרטי המשקיע במט"ח סחורות ומדדים.
החל מ 1000$ בלבד. מי שמעוניין שיכתוב אלי בצור קשרלינקים 
מילות מפתח- בית השקעות, כסף ,בנקים , קרן השתלמות,.
**********************************************************
המידע בדף זה הוא לידיעה בלבד.
ליעוץ מקצועי מומלץ לפנות לספונסרים שלנו
המפרסמים בצד ימין של הדף
בהצלחה
**********************************************************
כל הזכויות שמורות ליורם רז © 2006